23.05.2014

Warsztaty w przedszkolu :)

Witajcie,

Dziś nie pokażę Wam jednej pracy, a całe mnóstwo i to nie moich ;)
A wszystko dzięki dzieciom z polskiego przedszkola, do którego chodzi moja starsza córka oraz paniom, które poprosiły mnie, żebym w ramach uatrakcyjnienia zajęć wykonała razem z dziećmi kartki okolicznościowe dla mamy i taty z okazji ich zbliżających się świąt. Propozycja nie do odrzucenia, choć odrobinkę stresująca, gdyż nigdy nie prowadziłam warsztatów, ani w sumie jakichkolwiek zajęć z tak dużą grupą 4/5-latków ;) Na szczęście okazało się, że zupełnie nie było czego się obawiać, bo dzieci były wspaniałe, a pani Ewelina baaaaardzo pomocna :)

Aby nie było nudno pozstanowiłam, że wykonamy nie dwie kartki, a kartkę dla mamy i serduszko-zawieszkę dla taty. W poprzedzającą noc do 4:00 szykowałam zestawy dla dzieci.
Zestawy kartkowe składały się z białej bazy kartki, kolorowego kwadratu/prostokąta z papieru scrapowego wielkością dopasowanego do bazy, białej serwetki i koszyczka wyciętych wykrojnikami oraz zestawu kwiatowych naklejek dopasowanych kolorystycznie:

Do zrobienia serduszek przygotowałam zestawy po jednym dla małej grupki dzieci. Każdy zestaw składał się z serduszek bazowych z zamocowanymi sznureczkami do powieszenia, dużej ilości różnokolorowej krepiny i bibuły oraz z pudełeczka wypełnionego samymi skarbami: kwiatki papierowe i materiałowe, naklejki papierowe i filcowe, obrazeczki, kryształki (to był prawdziwy hit!! ;)), kokardki, spinacze, etc.

Wcześniej przygotowałam przykładowe prace, żeby pokazać dzieciom, o co mi tak właściwie chodzi ;)


Przykładowe prace postanowiły jednak zgubić się tuż przed wyjściem, zatem na zajęcia poszłam bez nich... I w sumie bardzo dobrze, bo dzieci niczym się nie sugerowały, a ich prace wyszły znacznie piękniej niż te moje przykłady ;)

Trochę obawiałam się, czy dzieci wytrzymają wystarczająco długo, żeby zrobić obie prace. Na szczęście pani Ewelina świetnie zorganizowała zajęcia. Najpierw części stałe, potem pogadanka o rodzinie i Dniu Mamy, a potem wykonywanie kartek dla mam, następnie przerwa na zabawę i znów pogadanka nt. Dnia Taty, a dopiero potem serduszka. Także dzieci nie miały okazji się znudzić i w obu przypadkach ochoczo zabierały się do pracy :)

Muszę przyznać, że to był prawdziwy twórczy żywioł, prawie nie do opanowania! :D Dzieci pracowały z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem :)

Poniżej wklejam część prac wykonanych przez dzieci. Najpierw karteczki dla mam:
A następnie serducha:

Podczas wykonywania kartek i serduszek dzieci bawiły się świetnie. Dla mnie było to zupełnie nowe doświadczenie i bardzo się cieszę, że miałam okazję spotkać super dzieciaki, a i mojej córce też było na pewno miło ;) Mam nadzieję, że rodzicom prace dzieci się spodobały. Włożyły w nie naprawdę dużo serca i energii :)

Pozdrawiam serdecznie!

9 komentarzy:

Wioletta Jagiełło-Czech pisze...

Ale macie kreatywne dzieciaczki w przedszkolu. Piękne karteczki a serduszka cudnie wyszły. Rodzice na pewno wzruszą się na ich widok. :)
Nawet bez Twojego komentarza do kryształków można się domyśleć, że to one były tematem przewodnim na serduszkach. :D

Chimera pisze...

Ale zdolne dzieciaczki! Powstały śliczne kartki i serduszka :)

a.le kartka pisze...

Piękne prace! Kreatywność dzieci jest przeogromna, trzeba tylko o nią dbać by nie zniknęła wraz z dorosłością:)

Monika MiniArt pisze...

Wspaniałe doświadczenie i przede wszystkim cudne prace dzieci przygotowały. Ja byłam przed wielkanocą u synka w przedszkolu i robiliśmy kartki i jajeczka na piku ale tyle się działo, ze nawet zdjęć nie porobiłam.

Klaudia/Kszp pisze...

Rewelacyjne prace dzieciaków, brawo! :))

mośtynka pisze...

Instruktor był bardzo dobry to i dzieci pilnie słuchały,robiąc piękne prace :)

Agnieszka(aapas) pisze...

Świetne karteczki i świetna ekipa!!!!!

chanya13 pisze...

Same cuda!!! Dałaś radę ... ale dzieciaki spisały się lepiej ;) pozdrawiam

Dorota ma Kota pisze...

no, no takie maluchy i takie efekty! :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...